Naturalnie źródło młodości

Jedną z najbardziej spektakularnych właściwości siary (łac. colostrum) jest jego pozytywny wpływ na łagodzenie symptomów  starzenia się organizmu. Po okresie dojrzewania zmienia się poziom hormonów wzrostu w organizmie.

Badania dowiodły, że procesy starzenia się organizmu następują w wyniku spadku poziomu hormonu wzrostu IGF-1. U czterdziestolatka poziom IGF-1 jest połowę mniejszy niż u dwudziestolatka. Proces ten możemy zaobserwować w postaci efektu działania grawitacji, która w bezlitosny sposób pozbawia nas potencjału wzrostu. Nasze ciało traci wówczas tonację mięśni i sprężystość skóry co powoduje zwiotczenia i zmarszczki. Nasze ciało zaczyna się kurczyć, podczas gdy dłonie, stopy, nos, uszy rosną. Jesteśmy wówczas bezradni, nie wiemy jak zatrzymać ten proces starzenia się organizmu.

Matka natura natomiast stworzyła doskonały produkt zwany siarą (łac. colostrum), który potrafi przeciwdziałać tym procesom dzięki doskonale zbilansowanej kombinacji związków immunologicznych i czynników wzrostu.

Czynniki wzrostu znajdujące się w colostrum mogą zwiększyć masę kości i mięśni oraz działać okorzystnie na skórę. IGF-1 i GH zawarte w colostrum stymulują mechanizmy wzmocnienia mięśni, zwiększają spoistość kości, wspomagają naprawę chrząstek, jak również przywracają elastyczność skóry we wszystkich warstwach.

Badania opublikowane w „Journal of Experimental Therapeutics and Oncology” wykazały, że PRP (polipeptyd bogaty w prolinę) również wpływa na procesy starzenia się organizmu poprzez redukcję częstotliwości mutacji komórek DNA nasilających się wraz z wiekiem.

Preparaty zawierające colostrum w naturalny sposób dostarczają do organizmu substancje w wyważonych przez naturę proporcjach, które sprawiają, że skóra staje się bardziej jędrna i odmładza się w widoczny sposób. Mówi się nawet o colostrum jako naturalnym liftingu.