Colostrum wspomaga proces odchudzania

Od wielu lat naukowcy prowadzą badania nad doskonałym środkiem wspomagającym odchudzanie. Jakie on powinien spełniać wymagania?Przede wszystkim powinien prowadzić do szybkiego spadku masy ciała.
Musi to nastąpić szybko, absolutne minimum to kilogram w przeciągu tygodnia.Niestety nie zawsze się to udaje. Czasem mimo surowej diety i wykańczających ćwiczeń nasza waga nie chce spadać a nawet wzrasta. Dlatego ciągle trwają poszukiwania cudownego środka, który sprawi, że zaczniemy chudnąć.

Bardzo często tabletki stosowane na odchudzanie są przyczyną problemów z układem trawiennym. Zawierają one błonnik, który jednocześnie przyspiesza trawienie i daje uczucie pełnego żołądka. Niestety organizm często przyzwyczaja się do takich tabletek, a po ich odstawieniu trawienie nabiera znacznie wolniejszego tempa, a my wracamy do dawnych nawyków żywieniowych i dawnej aktywności fizycznej. Prowadzi to wówczas to tzw. „efektu jojo”.

Colostrum to suplement diety który stał się nową szansą dla osób chcących pozbyć się zbędnych kilogramów.

Zawiera ono bowiem szereg czynników metabolicznych, które zwiększają naszą termogenezę, hamują apetyt i wspomagają utratę tłuszczu. Colostrum zwiększa przemianę materii przy jednoczesnej obronie i poprawie naszej beztłuszczowej masy mięśniowej. Dzięki niemu nie tracimy mięśni ani wody z organizmu lecz pozbywamy się wyłącznie tłuszczu.
Colostrum promuje zdrowy układ trawienny, który pomaga w lepszym wchłanianiu substancji odżywczych z pożywienia, dzięki czemu lepiej buduje tkankę mięśniową i zmniejsza tkankę tłuszczową.
Aminokwas zwany argininą obecny w colostrum nie tylko pomaga w efektownym spalaniu kalorii, ale również wspomaga wzrost mięśni i naprawę tkanek.
Czynniki wzrostu IGF-1 pozwalają zamienić tłuszcz na energię. Ich obecność jest bardzo ważna w procesie odchudzania, gdyż jeśli ich ilość w organizmie jest niewystarczająca będziemy się pozbywać najpierw mięśni, a potem tłuszczu. Produkcja IGF-1 wraz z wiekiem spada, a jedynym sposobem na zwiększenie poziomu tego czynnika wzrostu jest suplementacja colostrum bądź ćwiczenia aerobowe (a najlepiej jedno i drugie).